Projekt LAS

Środowisko leśne jako miejsce do treningu uzupełniającego dla dzieci i młodzieży.

OBSZAR:
Doskonalenie umiejętności technicznych i zdolności koordynacyjnych w środowisku leśnym w postaci ćwiczeń oraz gier i zabaw terenowych.
CEL:
Celem projektu jest podniesienie poziomu techniki użytkowej piłkarzy nożnych oraz rozwój zdolności koordynacyjnych wśród dzieci i młodzieży w postaci ćwiczeń oraz gier i zabaw terenowych. Poprzez udział w projekcie chcemy pokazać młodym adeptom futbolu, jakie mają dodatkowe możliwości rozwoju techniki piłkarskiej oraz koordynacji ruchowej poprzez zajęcia prowadzone w środowisku leśnym. Grupa docelowa to uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej oraz młodzież szkół średnich.
OPIS:
Projekt będzie realizowany był z podziałem na grupy, w której skład będzie wchodziła grupa starsza i grupa młodsza. Zajęcia odbywałysię się dwa razy w tygodniu jako dodatkowa jednostka treningowa w okresie jesiennych treningów piłkarskich.. Zakres ćwiczeń był dostosowany do wieku oraz poziomu umiejętności grupy sportowej. Każde zajęcia były poprzedzone tematem jednostki treningowej oraz założeniami odnoszącymi się do techniki i motoryki np.:
- Marszo biegi przełajowe z elementami rywalizacji
- Ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej poprzez prowadzenie piłki w terenie
-Trening interwałowy w terenie leśnym z wstawkami strechingu dynamicznego
-Ćwiczenie w dwójkach z celem doskonalenia komunikacji werbalno-ruchowej
-Gry i zabawy terenu leśnego

TERMIN:
14.10.2022-14.11.2022